TAXE

Din perspectiva fondatorilor acestei școli, acesta este un proiect non-profit. Taxele percepute de școală au menirea strict de a susține financiar cheltuielile școlii.

GRĂDINIȚĂ

3.750 € / an

4.250 € / an

Modalitate de plată: 10 plăți lunare în intervalul 1-5 a lunii în curs pentru luna următoare celei în care se efectuează plata

CICLUL PRIMAR

4.500 € / an

5.400 € / an

Modalitate de plată:

Plata integrală: taxa anuală se achita în avans, până la data de 5 septembrie.

CICLUL GIMNAZIAL

4.700 € / an

5.900 € / an

Modalitate de plată:

Plata integrală: taxa anuală se achita în avans, până la data de 5 septembrie.

Informații suplimentare

* În aceste taxe nu este inclus costul meselor (acesta va fi comunicat Părinților-Beneficiari în avans, în funcție de furnizor), nu sunt incluse anumite activități extra-curriculare, cum ar fi excursii școlare, vizite la muzee, tabere, școală de vară etc. Nu se scad din taxe zilele în care copilul absentează, pauzele semestriale, vacanțele școlare, zilele libere (eg: 1 Decembrie, 1 Mai, zilele în care autoritățile stabilesc că nu se fac cursuri datorită condițiilor meteo nefavorabile sau altor motive ce țin de siguranță copiilor ș.a.) și eventualele zile libere destinate formărilor profesionale ale cadrelor didactice.
** Taxa de înscriere se plătește într-o singură tranșă, în avans, înainte de depunerea fișei de înscriere și are costul de 25 de Euro.
*** Fondul de garanție are valoarea de 100 de Euro și se plătește într-o singură tranșă, în avans, până cel târziu la data de 5 septembrie, odată cu prima plată a taxei de școlarizare. Suma este nereturnabila în situația în care copilul este retras de la școală înainte de sfârșitul anului școlar.