Activitati extrascolare

IMG_5159
Pedagogii si parintii conlucreaza intr-o comunitate vie, care sustine elevii scolii in multiple activitati curriculare si extracurriculare, destinate cresterii armonioase si sanatoase a acestora. In scoala se desfasoara si activitati deschise unui public mai larg, destinate copiilor sau parintilor atat din cadrul scolii, cat si din afara ei. Ateliere de lucru, muzica, teatru, evenimente artistice si sociale, sedinte de consiliere, prezentari, lansari sau evenimente private de tip aniversari sau serbari sunt gazduite intr-o sala de aprox. 60mp, cu atmosfera calda si primitoare.  Sala are acces separat fata de restul cladirii (fiind o sala situata la demisol) si beneficiaza de bancute, scaune, perne, in functie de cerinte.
Vezi calendarul evenimentelor:
Loading Evenimente

Evenimente pentru octombrie 2020

Evenimente Search and Views Navigation

Eveniment Views Navigation

Calendar of Evenimente

luni marți miercuri joi vineri sâmbătă duminică

„Rolul improvizației muzicale” cu Hannes Heyne

+ Exportă evenimente
Pentru rezervari, ne puteti contacta la office@scoalalibera.ro

Pentru că ne dorim în primul rând ca activitatea să se desfășoare în condiții de siguranță, în școală au fost instalate marcaje, separatoare, indicatoare, au fost montate semnalistici și echipamente. Mobilierul a fost amplasat astfel încât să asigure regulile de distanțare socială.

Curățenia și dezinfectarea se face riguros, atât în spațiile interioare, cât și în cele exterioare. Suplimentar, sălile de clasă și toate celelalte spații interioare sunt dezinfectate zilnic, după plecarea copiilor, prin expunere la lampă UV (acest gen de lampă germicida UTC+ozon distruge bacteriile și virusurile, purificând aerul și dezinfectând obiectele și încăperile expuse la acțiunea ei). Accesul în incinta școlii este modificat și restricționat în această perioadă.