Calendar de evenimente

Loading Evenimente

Evenimente pentru septembrie 2020

Evenimente Search and Views Navigation

Eveniment Views Navigation

Calendar of Evenimente

Calendar of Evenimente
luni marți miercuri joi vineri sâmbătă duminică

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

5
6

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Educație pentru viață – o conferință digitală

Școala de Vară

Grădinița de Vară

Școala de Vară

Grădinița de Vară

12
13

Deschiderea anului școlar 2020 – 2021

15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
+ Exportă evenimente

Norme și măsuri împotriva răspândirii COVID19

Pentru că ne dorim în primul rând ca activitatea să se desfășoare în condiții de siguranță în școală au fost instalate marcaje, separatoare, indicatoare, au fost montate semnalistici și echipamente. Mobilierul a fost amplasat astfel încât să asigure regulile de distanțare socială.

Curățenia și dezinfectarea se vor face de două ori pe zi, atât în spațiile interioare, cât și în cele exterioare, iar sălile de clasă vor fi dezinfectate zilnic, după plecarea copiilor, prin expunere la lampă UV (acest gen de lampă germicida UTC+ozon distruge bacteriile și virusurile, purificând aerul și dezinfectând obiectele și încăperile expuse la acțiunea ei). În fiecare pauză dintre ateliere copiii vor merge cu unul dintre coordonatori la baie pentru a se spăla pe mâini (sau în curte) și se vor dezinfecta mesele folosite și scaunele.