Loading Evenimente

Evenimente pentru 1 septembrie 2020

Evenimente Search and Views Navigation

Eveniment Views Navigation

9:00

Școala de Vară

septembrie 1 @ 9:00 - 17:00
|Periodic Eveniment (Vezi totul)

An event every week that begins at 9:00 on luni, marți, miercuri, joi și vineri, repeating until 11 septembrie 2020

Școala Gimnazială Liberă Waldorf, str. Ion Brezoianu, nr. 31
București, București România
+ Harta Google
Află mai mult »

Grădinița de Vară

septembrie 1 @ 9:00 - 17:00
|Periodic Eveniment (Vezi totul)

An event every week that begins at 9:00 on luni, marți, miercuri, joi și vineri, repeating until 11 septembrie 2020

Află mai mult »
+ Exportă evenimente

Norme și măsuri împotriva răspândirii COVID19

Pentru că ne dorim în primul rând ca activitatea să se desfășoare în condiții de siguranță în școală au fost instalate marcaje, separatoare, indicatoare, au fost montate semnalistici și echipamente. Mobilierul a fost amplasat astfel încât să asigure regulile de distanțare socială.

Curățenia și dezinfectarea se vor face de două ori pe zi, atât în spațiile interioare, cât și în cele exterioare, iar sălile de clasă vor fi dezinfectate zilnic, după plecarea copiilor, prin expunere la lampă UV (acest gen de lampă germicida UTC+ozon distruge bacteriile și virusurile, purificând aerul și dezinfectând obiectele și încăperile expuse la acțiunea ei). În fiecare pauză dintre ateliere copiii vor merge cu unul dintre coordonatori la baie pentru a se spăla pe mâini (sau în curte) și se vor dezinfecta mesele folosite și scaunele.